Akcesoria i zabawki dla fretki

Jeśli ktoś się zastanawia, czy tchórzofretka może być zwierzęciem towarzyskim, nie musi się martwić. Na pewno będzie ona dobrym kompanem na co dzień. To zwierzę o usposobieniu radosnym. Lubi ruch, zabawę a jeśli czuje się pewnie na danym terenie bryka do woli, nie zważając na nic. Zależnie od tego skąd nabędziemy zwierzę czy z hodowli domowej czy ze sklepu zoologicznego taki będzie czas jaki trzeba mu dać na oswojenie się. Zwierzęta wychowujące się w grupie i otoczeniu ludzi są radośniejsze, bardziej ufne.

Te zakupione w sklepie często pozostają długo w zamknięciu w klatce, bez obecności innych fretek, a po przyniesieniu do mieszkania mogą być agresywne. By je do siebie przekonać potrzeba czasu. Jest on wskazany by się futrzakiem oswoić i aby on nabrał pewności siebie. Czasami trwa to bardzo krótko czasami dłużej. Ale kiedy już zżyje się z właścicielami będzie trudno odwieźć go od zabaw, figli i psot, do których sam będzie namawiał. Namawianie to polega na podszczypywaniu, delikatnym podgryzaniu, rąk, stóp, wychodzeniu na ramię, szturchaniu pyszczkiem. Jeśli tanie znaki daje nam, pupil to trzeba się z nim pobawić.

Zabawa zbliża, pozwala wyładować naturalną zwierzęcą agresję, potrzebę ruchu i przebywania z człowiekiem. Jeśli posiadamy właściwe akcesoria można fretkę brać na spacer. Będzie to dla niej ogromna frajda. Najlepiej zakupić wąskie i małe szelki, które pozwolą jej poruszać się swobodnie, ale i zapobiegną niekontrolowanemu wyślizgiwaniu się zwierzaka i ucieczce. Na potrzeby domowych figli, mogą służyć zwykłe przedmioty jak piłeczka, małych pluszak, sznurek. Bardziej wymagający właściciele fretek mogą poszukać zabawek dla swych pupili w sklepach. Ponieważ fretka wywodzi się z rodziny czworonogów lubiących gryźć i ścierać swoje pazurki, trzeba im zakupić akcesoria umożliwiające to. Fretki dodatkowo lubią przeciskać się przez wąskie tunele.

W naturze biegają za królikami, przemieszczając się wąskimi norkami, dlatego tunel plastikowy czy pluszowy da możliwość takiej zabawy. Fretka się w nim ukryje i będzie obserwować otoczenie. To dla niej duża frajda. Gotowe tunele do kupienia mają różnorodną długość, także regulowaną. Nie ma obawy, że futrzak utknie w czymś takim, fretki są zwinne i gibkie.