Fretki do kupienia i adopcji, ceny

Wąski pyszczek, krótkie łapki i długie pokryte przyjemną w dotyku sierścią, ciało. To właśnie fretka domowa. Zwierzak inny niż wszystkie. Jego usposobienie do ludzi jest przyjazne, lubi zabawę, bywa bardzo żywiołowy a wtedy jest go wszędzie pełno. Jak w przypadku wszystkich innych zwierząt domowych ma indywidualne wymagania co do pielęgnacji i karmienia. Klatka dla fretki, to ważna rzecz, będzie stanowić dla niej miejsce wypoczynku i schronienie, ale nie liczmy, że zwierzę będzie spędzać tam większość czasu. Ruch to podstawa, lubi polować na rozmaite przedmioty i co trzeba zaznaczyć nie toleruje w swoim otoczeniu chomika i świnek morskich. Te staną się obiektem jej łowów i może się to źle skończyć.

Jeśli zapewnimy fretce akcesoria do zabawy nie będzie się nudzić i z pewnością nie wyrządzi żadnych szkód w mieszkaniu. Oczywiście jak w przypadku każdego zwierzaka domowego zakup fretki musi być przemyślany. Bierzemy za pupila odpowiedzialność, zobowiązujemy się do opieki nad nim i dlatego trzeba zapewnić mu przyjazny dom, w którym poczuje się akceptowany i kochany. Tylko zwierzęta obdarzone miłością, stają się prawdziwymi przyjaciółmi ludzi. Gdzie kupić fretkę? Można udać się do sklepu zoologicznego lub wziąć zwierzaka z hodowli domowej. Osoby prywatnie zajmujące się tchórzofretkami, poświęcają im dużo uwagi, jest to dla nich frajda i dla wielu pasja. Toteż fretka z hodowli domowej będzie zadbana, dobrze odżywiona.

Często pojawiają się ogłoszenia osób, które mają fretki do oddania. Wtedy można zostać posiadaczem fretki zupełnie za darmo. Jeśli samemu chce się założyć domową hodowlę fretek, to trzeba posiadać parkę zwierzaków. Samiec fretki jest prawie trzykrotnie większy od samiczki. Natomiast samiczka fretki to nie problem. Można zwierzę wysterylizować, wtedy jest ono spokojniejsze, no i można mieć w domu parkę fretek nie obawiając się, że się rozmnożą. Z kolei z adopcją fretek spotkać się można rzadziej niż z adopcją kota czy psa. Jednak zdarzają się i takie ogłoszenia.

To czy wybierzemy fretkę ze sklepu czy z prywatnej hodowli zależy od wielu czynników. Niejednokrotnie zwierzaki w sklepach zoologicznych długo przebywają same i później trudno je oswoić. Jednak nie jest to reguła. Znaczenie ma także interesujące nas umaszczenie fretki.